• Post author:

█ Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie w naszym Sanktuarium Odpust ku czci Matki Bożej.  Słowo Boże głosi i sumie  przewodniczy tegoroczny neoprezbiter diecezji gliwickiej, pochodzący z parafii w Lisowie ks. Michał Jendrzok . Serdecznie go witamy i życzymy mu dużo łaski Bożej u początku drogi kapłańskiej. Po Mszach św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Maryjne.

█ Mając na uwadze działania prozdrowotne, opinie medycznych autorytetów, a także dramatyczne świadectwa osób, które zmagały się w ostatnich miesiącach z koronawirusem, wspólnota naszego lokalnego Kościoła pozytywnie odpowiada na prośbę Wojewody Śląskiego i włącza się w akcję szczepień przeciw COVID-19. Dlatego dziś w godzinach od 8.00 do 17.00 przy budynku MOK- u w Pszowie stoi mobilny zespół szczepień. Każdy, kto tylko chce zostać zaszczepiony, może to uczynić, nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia, wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

█ We wtorek 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o godzinie  8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie. Numery telefonów księży znajdują się na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ W niedzielę 22 sierpnia przypada doroczna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Chcemy udać się tam autokarem, dlatego prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii, aby zorientować się ilu będzie chętnych.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego  wypoczynku.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na bieżące potrzeby parafii.  Bóg zapłać!