• Post author:

█ Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W całym Kościele trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywać za tydzień.

█ W dzisiejszą niedzielę swoje 75. urodziny obchodzi ks. Adam Kandziora. Msza św. w intencji jubilata zostanie odprawiona o godzinie 10.30. Polecamy jego posługę modlitwie wszystkich parafian.

█ We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. O godzinie 18.00 odprawimy Msze św. w intencji wszystkich matek naszej parafii.

█ Z powodu pandemii tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja, zostaje odwołana. Ks. Abp Wiktor prosi, aby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną z piekarskiej Bazyliki.

█ Zgodnie z nowym zarządzeniem Ks. Abp Wiktora, wracamy do możliwości skorzystania ze zwyczajnej formy przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W naszej bazylice okazja do Spowiedzi codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. od godz. 6.00 – 6.30 i od 7.30 – 8.00, oraz po południu od 16.00 – 17.00.

█ W trwającym miesiącu maju codziennie po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 odmawiamy Litanię Loretańską w ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin. Zachęcamy do odmawiania litanii wspólnie w rodzinach.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych.

█ Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w dalszym ciągu obowiązują zarządzenia władz państwowych i kościelnych. W naszej Bazylice liczba uczestników liturgii wynosi  60 osób. Siadamy w ławkach w miejscach oznaczonych. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. w kościele z zachowaniem przepisów sanitarnych przewidzianych na czas epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez korzystanie z nabożeństw transmitowanych dzięki mediom.

█ Od przyszłej niedzieli będzie można składać ofiary w czasie Mszy św. niedzielnej w formie tradycyjnej kolekty: do koszyczka. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry. W dalszym ciągu ofiary na potrzeby parafii można składać do skarbony w tyle i z przodu kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar (np. BLIKIEM) w zakładce „Wsparcie parafii”. W kancelarii ofiary i opłaty można także składać, płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać!