• Post author:

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego W dzisiejszą niedzielę przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Pielgrzymów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej. 

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny. Również dzisiaj gościmy przedstawiciela III Zakonu Paulistowskiego z akcją katolickiej książki. Będzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

W środę 31 maja i czwartek 1 czerwca w naszej parafii będzie gościła niezwykła Monstrancja Fatimska – wotum Polaków dla Matki Bożej z Fatimy z okazji 100 lecia Objawień. W tych dniach zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Więcej na ten temat na plakacie i w najnowszym numerze „Pani Uśmiechniętej”. W czasie adoracji prośmy także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu przypadają:
 I czwartek – okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych od godziny 16.00; o godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

I piątek – po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 18.00 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i o 19.00 Msza św. młodzieżowa, ostatnia w tym roku szkolnym. 

I sobota – po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do włączenia się w Nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca, o które tak bardzo prosiła Maryja Fatimska.

W sobotę przypadają imieniny s. Klotyldy, Boromeuszki. Polecamy ją modlitwie parafian.

Z racji pierwszego tygodnia odwiedzimy naszych chorych i seniorów: w sobotę 3 czerwca – Stara Maszyna, Doły i Osiedle, a za tydzień 10 czerwca: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30. Podopiecznych zgłaszamy do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę 4 czerwca o godzinie 15.00 w Domu parafialnym rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!