• Post author:

█ Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

█ W środę 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ Trwa miesiąc maj, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00 / za wyjątkiem tradycyjnych nabożeństw parafialnych/, w niedziele o godzinie 15.15.

█ Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza do wspólnego czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 22.05 od godziny 19.00. Zapraszamy do modlitwy w bazylice oraz poprzez transmisję na kanałach Facebook i Youtube naszej parafii i Wspólnoty Matki Miłosiernego.

█ Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św. W tym dniu w czasie Mszy św. o godzinie 12.00 świętować będziemy  jubileusze małżeńskie. Jest to uroczystość archidiecezjalna organizowana przez Duszpasterstwo Rodzin naszej archidiecezji. Pierwszeństwo udziału w Bazylice mają małżeństwa jubilatów zgłoszone wcześniej przez internetową stroną archidiecezjalną. Uroczystości przewodniczył będzie bp Adam Wodarczyk.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi.

█ W nawiązaniu do Zaproszenia Ks. Abp Wiktora na pielgrzymkę stanową mężczyzn do Piekar, informujemy, że ze względu na wymóg zachowania stosownych limitów, chętni mogą się zapisywać do udziału w pielgrzymce na listę w zakrystii i kancelarii parafialnej w dniach 16–23 maja br.

Wejście na piekarskie wzgórze w dniu pielgrzymki będzie możliwe wyłącznie po okazaniu opaski na ręce (w kolorze odpowiadającym sektorowi), dezynfekcji dłoni i zasłonięciu ust i nosa maseczką. Wyjazd na pielgrzymkę w tym roku jest indywidualny, a opaski dla osób zgłoszonych, będą do odebrania w sobotę poprzedzającą pielgrzymkę 29 maja w kancelarii.

█ W dalszym ciągu obowiązują zasady funkcjonowania naszego życia społecznego, również i kościelnego w czasie pandemii. Obecnie zwiększyła się liczba wiernych w czasie nabożeństw: 1 os. na 15m2. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „wsparcie parafii”. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji a zwłaszcza na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii. Bóg zapłać!