• Post author:

█ Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Przed nami, w najbliższy czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z naszej świątyni po Mszy św. o godzinie 8.00 i przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Bohaterów Westerplatte w kierunku cmentarza do ulicy POW, ulicą POW do ulicy Skwary i wracamy do Bazyliki. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 (w intencji Parafian, za kapłanów posługujących w naszej parafii z racji kolejnej rocznicy przyjęcia święceń, o nowe powołania i za naszych kleryków, za naszych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i ich rodziny oraz za wszystkie rodziny naszej parafii; potem o godzinie 12.00, 14.00 i 18.00). Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta. Po kwiaty do sypania dla dzieci można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Bóg zapłać!

█ Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki.

█ W tym tygodniu w związku z Uroczystością Bożego Ciała Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00.

█ W przyszłą sobotę 10 czerwca o godzinie 11.00 I Komunia św. dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 4. Próba w środę o godzinie 19.00, a w piątek o godzinie 16.00 I Spowiedź św.

█ Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dziękczynna w intencji Pani katechetki Teresy, jako podziękowanie za tegoroczne przygotowanie dzieci do I Komunii św., ofiarowana od uczniów szkoły nr 4 i ich rodziców.

█ W minioną sobotę 3 czerwca o godzinie 16.30 w Domu Parafialnym odbył się Koncert Pieśni Maryjnej PSZÓW 2023 w wykonaniu dzieci – solistów naszej parafii. To wydarzenie wpisało się w program obchodów naszego Jubileuszu. Serdecznie dziękujemy solistom – młodym wykonawcom, a także wszystkim organizatorom, szczególnie Państwu Korzonek, którzy bezpośrednio byli zaangażowani i wszystkim kierowali.

█ Ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego papież Franciszek przyjął w minioną środę rezygnację ks. abpa Wiktora Skworca z posługi przewodniczenia kościołowi katowickiemu. Nowym arcybiskupem naszej diecezji jest dotychczasowy koadiutor, ks. abp Adrian Galbas SAC.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną przed odpustem czerwcowym, czyli w sobotę 24 czerwca.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień na zapłacenie rachunków za media (gaz i prąd). Bóg zapłać!