• Post author:

█ Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś, jak co roku w ostatnią niedzielę maja, w Piekarskim Sanktuarium Śląskiej Gospodyni odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn. Pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

█ Kończy się miesiąc maj i dlatego jeszcze serdeczniej zapraszamy do udziału w Nabożeństwach majowych odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele i święta o godzinie 15.15.

█ Przed nami, w najbliższy czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z naszej świątyni po Mszy św. o godzinie 8.00 i przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Pszowską, następnie wchodzimy w ulicę Śląską, a potem w ulicę M. Konopnickiej, skręcamy w ulicę Traugutta i wracamy ul. Pszowską do Bazyliki. Prosimy o pomoc sąsiadów w budowaniu ołtarzy. Udekorujmy  nasze domy i ulice na to ważne i piękne wydarzenie. Już dziś zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatów. Po kwiaty do sypania, jak zawsze, można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 8.00, 12.00, 14.00 i 18.00. O godzinie 15.15 Nabożeństwo majowe. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za media (gaz i prąd) we wszystkich budynkach parafialnych. Bóg zapłać!

█ Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki.

█ W sobotę 1 czerwca (I sobota miesiąca)o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników rekolekcji ODDANIE33. Potem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wraz z Uroczystym Aktem Zawierzenia. Osoby, które pragną na zakończenie rekolekcji złożyć taki akt, przynoszą go napisany własnoręcznie i podpisany, aby złożyć go na ręce kapłana w duchu jedności z całym Kościołem. Osoby, które dokonają ten akt w domu, czynią to uroczyście w domu i potem przynoszą do kościoła i przekazują kapłanowi.

█ Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji dzieci, rodziców i katechetów z okazji 1. rocznicy przyjęcia I Komunii św.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 22 czerwca (tydzień przed czerwcowym odpustem).

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty (w tym tygodniu oprócz czwartku), przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wyjątkowo i tylko w środę w godzinach od 16.00 do 18.00 ze względu na Uroczystość Bożego Ciała, w piątek nieczynna.

█ Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

█ W zakrystii można zakupić dekoracje do okien na Boże Ciało: emblematy oraz chorągiewki.