• Post author:

█ Dziś 1 stycznia, NOWY ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Odmawiając dzisiaj publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godzinie 15.15 odprawimy Noworoczne Nieszpory Kolędowe. Zakończyliśmy rok 2022. Przyniósł wiele dobra. To czas radosnych przeżyć i udanych zrealizowanych przedsięwzięć, to czas przeżywanego wciąż Jubileuszu 300lecia obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Nie ukrywajmy, był to także rok zaskakujących i trudnych wydarzeń, utraty bliskich, czas choroby i nieszczęść w wymiarze osobistym i globalnym, jak choćby wojna w Ukrainie. Za wszystko jednak dziękujemy Bogu. Miniony czas, to wielce pouczająca lekcja. Obyśmy bogatsi w przeżyte doświadczenia, stawali się mądrzejsi i przez to zbliżyli się do Boga, czego z całego serca życzymy naszym Parafianom w nowym 2023 roku. Niech Bóg błogosławi i obdarowuje potrzebnymi łaskami.

█ W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, to zarazem I piątek miesiąca. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będzie można zabrać do domu. Na drzwiach piszemy C+M+B 2023 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie. 6 stycznia to również DIES EPISCOPI – modlimy się za naszego Arcybiskupa Wiktora i za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W czwartek o godzinie 16.30 pierwsza w nowym roku Msza św. szkolna dla dzieci.

█ Od poniedziałku, 2 stycznia, wraca stały dyżur konfesjonału w tygodniu w godzinach od 16.00 do 17.00.

█ Ze względu na Uroczystość Trzech Króli, Kancelaria Parafialna będzie czynna w nadchodzącym tygodniu w środę, 4 stycznia, od 9.00 do 11.00 i czwartek, 5 stycznia, od 16.00 do 18.00. Jest jeszcze wiele wolnych intencje mszalnych w nowym roku na Msze św. o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Zapraszamy do udziału w tzw. Mszach św. „kolędowych”, sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii. W razie niemożliwości bycia na Mszy św. w intencji mieszkańców własnej ulicy, zapraszamy w innym terminie. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składają z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2023.

█ Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ W piątek, 20 stycznia, nasza Parafia organizuje wyjazd na JASEŁKA do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 57 zł. Zapisy w zakrystii.

█ Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach, za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.