• Post author:

█ Dziś Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Dzisiaj także XXII Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem „Blask Prawdy”. Przed kościołami całej Polski przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a na godzinę 20.30, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na Jubileuszowy Apel Maryjny.

█ We wtorek 18 października przypada Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

█ W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do licznego udziału.

█ W czwartek 20 października o godzinie 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie .

█ Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.30 i 17.15

w niedzielę o godzinie 15.15.

█ Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na misje.

█ Trwa Rok Jubileuszowy z okazji 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa, w związku z tym przypominamy i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, jakiego udzielił nam papież Franciszek z racji tego doniosłego wydarzenia. Odpust można zyskać przez nawiedzenie tego świętego miejsca w charakterze pielgrzymki, przyjęcie Komunii św., wolność od przywiązania do grzechu i odmówienie stosownych modlitw w intencjach Ojca św.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego”, jest także do nabycia „Gość specjalny” poświęcony w całości życiu i misji św. Siostry Faustyny; są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe.

█ Już w najbliższym czasie rozpocznie się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone. Przypominamy o opłatach związanych z cmentarzem. W związku wszechobecnym dzisiaj kryzysem i wezwaniami do oszczędzania, również i parafia jako administrator cmentarza, prosi o oszczędne gospodarowanie odpadami, między innymi zniczami, które przecież można wykorzystać wielokrotnie, wymieniając tylko wkłady. Niestety cmentarz generuje ogromne koszty: za cały miniony rok za wywóz śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy ponad 45 tyś. złotych, z tego tylko w okresie Wszystkich Świętych ponad 13 tyś. złotych, a w tym roku już ponad. 28 tyś. złotych. Warto ten problem przemyśleć zanim znów pochłonie nas wir zakupów i przystrajania nagrobków.

Ogłoszenie z Urzędu Miasta: W związku z możliwością realizacji przez Miasto Pszów projektu dofinansowanego ze środków unijnych pn. „Montaż instalacji OZE na budynkach mieszkalnych w Gminie Pszów”, informuje się, iż można składać deklaracje wraz z ankietą na montaż instalacji solarnych, fotowoltaicznych oraz pomp ciepła do ogrzewania ciepłej wody. Szczegółowych informacji dotyczących zasad i warunków udziału w projekcie udzielają pracownicy Urzędu.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!