• Post author:

█ Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Z tej okazji święcimy kadzidło i kredę. Na godzinę 15.15 w ramach nieszporów, zapraszamy na niezwykły koncert zatytułowany „Nieszpory Kolędowe” w wykonaniu Orkiestry Koncertowej POWER OF WINDS wraz z solistami. W dniu dzisiejszym obchodzimy także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji. W naszej Archidiecezji jest to również DIES  EPISCOPI – modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

█ Przypominamy, że „kolędę” w tygodniu rozpoczynamy o godzinie 15.00, w soboty o godzinie 10.00 a w niedziele o godzinie 14.00. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godzinie 14.00. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii. Prosimy – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie ich z powrotem. 

█ Ze względu na kolędę nie ma Mszy św. szkolnej w czwartek.

█ Od poniedziałku 21 stycznia można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2020 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św. Niestety wiele osób pozajmowało terminy i nie dostarcza na czas karteczek z podaną intencją, co skutkuje tym, iż nie wiemy w jakiej intencji ma być sprawowana Msza św. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu na Msze św. o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Zainteresowanych kandydatów do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego odsyłamy na stronę internetową parafii, gdzie umieszczono plan Nauk Przedślubnych i Dni Skupienia  dla narzeczonych na rok 2019.

█ Za tydzień obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ Tradycyjne już styczniowe spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 r. o godz. 19.15 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa w Szkole Podst. nr 1 przy ul. Konopnickiej. Będzie ono miało oprawę muzyczną i zostanie poświęcone najnowszej książce ks. Szymika pt. „Zachwyt i inne skutki wiary”. Wstęp wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!

█ 34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego chcemy zorganizować wspólne spotkanie pod hasłem: „Panama na Śląsku”! Odbędzie się ono w sobotę, 26.01.2019r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Koszt biletu i transportu wynosi 50 zł. Zapisów można dokonywać w zakrystii do niedzieli 20.01.2018. Dodatkowe informacje na plakatach w gablotka, w Pani Uśmiechniętej i u ks. wikarego Konrada Hołysia.

█ Dziś przed Bazyliką po każdej Mszy Świętej, będzie można zakupić za wolne datki, ścienny kalendarz harcerski z Pszowską Bazyliką. W ten sposób można wspomóc harcerzy ze Szczepu Smoki w ich działalności. 

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji zwłaszcza na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa m. in. na radio eM. Bóg zapłać!