• Post author:

█  Dziś Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Dzisiaj w Warszawie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. To wielkie święto w naszej Ojczyźnie i radość nas wszystkich. W dzisiejszą niedzielę nasz nowy wikary, tegoroczny neoprezbiter, ks. Jakub Dudek, przeprowadzi akcję powołaniową, wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory maryjne.

█ W poniedziałek 13 września przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski.

█ Także w poniedziałek nauki przedślubne dla narzeczonych o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym za strażą pożarną.

█ We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. Warto z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o ich piękno i porządek.

█ W środę 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

█ Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej  w czwartek o godzinie 16.30.

█ Od środy 15 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na rok 2022. Początek godzina 15.00.

█ W sobotę 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski, to także patron naszej młodzieży. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za młodych.

█ W naszym Sanktuarium w sobotę będzie miał miejsce Dzień skupienia członków Żywego Różańca w ramach tzw. „kościoła stacyjnego”. W programie Różaniec św. i Msza św. Początek godzina 11.00. Serdecznie zapraszamy.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie.

█ Mimo zmienionej formuły tegorocznego Pszowskiego Odpustu, w minioną środę, wielka rzesza pielgrzymów i parafin zgromadziła się w naszej Bazylice aby uczcić Narodzenie Matki Bożej. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, za liczny udział i za  uświetnienie tej uroczystości. Dziękujemy służbie liturgicznej pod przewodnictwem ks. Jakuba, ks. Adrianowi za przygotowanie i poprowadzenie Apelu maryjnego, Panom kościelnym, scholi pod kierunkiem Pana Marka Kolorza i Panu organiście Pawłowi Aksmanowi, s. Agacie za wystrój naszej świątyni, pocztowi sztandarowemu z Żywego Różańca, paniom dbającym o czystość naszej świątyni, panom wykonującym prace wokół kościoła. Dziękujemy za pomoc Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi  z Zawady. Bóg zapłać.

█ Również dziękujemy ks. Adrianowi, który z grupą wolontariuszy przygotował i poprowadził piknik rodziny w sobotę 4 września. To było bardzo radosne i jakże potrzebne spotkanie. Za zaangażowanie i ofiarność, a także liczny udział, serdeczne podziękowanie wszystkim.

█ Parafia nasza organizuje SEMINARIUM ODNOWY WIARY. To 10 dniowe rekolekcje oparte na modlitwie Słowem Bożym. Seminarium odbywa się co poniedziałek od 27 września do 6 grudnia, w godzinach od 19.00 do 21.00, w Domu Parafialnym za strażą. Zapisy do 24 września poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii. Szczegóły w gablotce.

█ Kolejna akcja krwiodawcza zostanie przeprowadzona w ambulansie przy MOK u w Pszowie w środę 22 września od 9.00 do 13.20. Dodatkowe informacje na plakacie w gablotce. Zapraszamy.

█ Dziś kolekta na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. A przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi, przeprowadzą zbiórkę na rzecz cierpiącego narodu afgańskiego. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!