• Post author:

Dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory maryjne.

We wtorek o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji s. Klotyldy, boromeuszki jako podziękowanie za jej posługę w tutejszej wspólnocie sióstr i naszej parafii. Przez wiele lat była przełożona tutejszego klasztoru. Siostra przechodzi do posługi w domu sióstr w Wodzisławiu Śl.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, więc po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu przeżywać będziemy dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W ramach tego szczególnego dnia kapłani naszej Archidiecezji gromadzą się na dorocznej pielgrzymce kapłanów, tym razem w parafii pw. Ducha św. w Siemianowicach – Bytkowie. Tę ważną intencję polecamy modlitwie wszystkich parafian.

W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa w ramach miejskich obchodów dożynkowych. W związku z tym wydarzeniem Pani Burmistrz zwraca się do mieszkańców naszego miasta ze specjalnym zaproszeniem.

Od poniedziałku, 3 września, wraca normalny porządek Mszy św. w tygodniu, a więc Msza św. o godz. 6.30 i stały porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej.

Od środy, 19 września, w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2019 rok.

Wszystkich naszych chorych i seniorów, a więc mieszkańców: Starej Maszyny, Dołów i Osiedli, Centrum i ulic w kierunku Kokoszyc odwiedzimy w sobotę 15 września. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Chcemy wspomóc dzieci z uboższych rodzin naszej parafii, a także z domu dziecka w Gorzyczkach i domu dziecka sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Dobiega końca czas wakacji szkolnych, jednak wszystkim odpoczywającym jeszcze na urlopach życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!