• Post author:

█ Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.  Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj dzień tradycyjnej pielgrzymki świata męskiego do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Pielgrzymów polecamy modlitwie wszystkich parafian. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

█ W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała.  W tym roku procesja wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 8.00 i będzie przebiegała ulicą Bohaterów Westerplatte w kierunku cmentarza, gdzie na skrzyżowaniu z ulica Niepodległości przy krzyżu będzie I ołtarz; potem ulicą Niepodległości w kierunku Starego Cmentarza gdzie będzie II ołtarz; następnie ulicą Pszowską udamy się na rynek pod tablicę upamiętniającą św. Jana Pawła II i tam będzie III ołtarz; powrót ulicą Pszowską na plac kościelny gdzie będzie IV ołtarz. Podczas procesji obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego (1,5 m). Mając na uwadze dobro jakim jest zdrowie publiczne oraz uwzględniając konsultację z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym informujemy, że uczestnicy procesji powinni obowiązkowo zasłaniać ust i nos maseczką ze względu na praktyczny brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu. Zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i jeśli to możliwe dzieci do sypania kwiatów. Po kwiaty do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Udekorujmy  nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na zapłacenie rachunków za gaz i prąd. W kolejnych dniach, w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W piątek 4 czerwca od godziny 16.00 I Spowiedź dzieci komunijnych, a w sobotę o godzinie 13.30 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii św. dzieci wczesno komunijnych i uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 2.

█ W sobotę 5 czerwca o godzinie 16.00 i 18.00 uczniowie klas VIII przystąpią do Sakramentu Bierzmowania, dlatego okazja do Spowiedzi św. dla kandydatów i świadków w poniedziałek 31 maja od godziny 16.00/gr. I/ i od godziny 19.00 /gr.II/.  Próba przed bierzmowaniem w piątek 4 czerwca o godzinie 19.00 /gr.I/ i o godzinie 20.00 /gr.II/.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i  8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna, z racji Bożego Ciała, będzie czynna zamiast czwartku wyjątkowo w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.     

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!