• Post author:

█  Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z inicjatywy Papieża Franciszka, obchodzona jest w diecezjach jako Światowy Dzień Młodzieży. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na 20.30 zapraszamy na Apel maryjny.

█ Wczoraj przeżyliśmy w naszej Archidiecezji doniosłą Uroczystość beatyfikacyjną ks. Jana Machy. Dziękujemy Bogu za dar nowego błogosławionego, który niechaj oręduje za nami.

█ W środę 24 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy s. Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ Za tydzień rozpoczniemy w Kościele czas Adwentu. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Jednocześnie rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, kolejny rok trzyletniego cyklu przeżywanego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”; tym razem hasło nowego roku brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia pojawi się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy dostarczyć potrzebującym, a także dzieciom z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

Prosimy o współpracę, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Informacje można przekazać w czasie dyżurów Zespołu CARITAS w każdą środę po Mszy św. o godz. 8.00 w naszej kawiarence, a także wrzucając karteczki z adresami tych osób do skarbonki św. Antoniego.

Kancelaria Parafialna czynna według stałego porządku, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid 19, przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje pełne zasłanianie nosa i ust maseczką. Prosimy o dezynfekcję rąk. Stanowczo prosimy, aby Komunię św. przyjmować wyłącznie na rękę. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ Zapraszamy na rodzinną zabawę andrzejkową w Domu Parafialnym w sobotę 27 Listopada w godzinach od 17.00 do 21.00.  Z racji organizacyjnych prosimy o zapisy w zakrystii do czwartku włącznie. Szczegółowe informacje
u ks. Adriana.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za prąd i gaz w naszych budynkach parafialnych. Bóg zapłać!