• Post author:

█ Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając dziś Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 zapraszamy na Jubileuszowy Apel Maryjny.

█ W poniedziałek 21 listopada przypada wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów i całej Służby Liturgicznej Ołtarza, a we wtorek  22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego, organistów i zespołów śpiewaczych. Msza św. w intencji całej Służby Liturgicznej i ich rodzin zostanie odprawiona w sobotę 26 listopada o godzinie 18.00. Polecamy ich wstawiennictwu świętych patronów.

█ W środę 23 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy s. Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ Za tydzień rozpoczniemy w Kościele czas Adwentu. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Jednocześnie rozpoczniemy nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

█ Informujemy, że tegoroczna kolęda odbędzie się tak samo jak poprzednia, tzn. „hybrydowo”, odprawimy Msze św. „kolędowe” w podanych wcześniej terminach, a dla wszystkich chętnych, odwiedziny duszpasterskie odbędą się na osobiste zaproszenie. Formularz takiego zaproszenia wyłożony jest w tyle kościoła, można go zabrać ze sobą, wypełnić i wrzucić do skarbony w tyle kościoła, lub oddać w Kancelarii Parafialnej. Kapłani po otrzymaniu pisemnych zaproszeń będą indywidualnie umawiać się telefonicznie na spotkanie w domu, według dogodnego terminu. Pragniemy nasze odwiedziny rozpocząć już
w adwencie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia cotygodniowy numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, opłatki na stół wigilijny, a także pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Tegoroczna Barbórka w pisuje się w nasz Jubileusz 300-lecia obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. W związku z tym prosi się wszystkich górników i emerytów o przybycie na zbiórkę o godzinie 8.30 przed Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. Mile będą widziani górnicy w galowych mundurach. O godzinie 8.45 nastąpi przemarsz w asyście orkiestry dętej i pocztów sztandarowych do Pszowskiej Bazyliki. Po mszy odbędzie się sesja zdjęciowa przed Bazyliką.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!