• Post author:

Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Na zakończenie każdej Mszy św. ponawiamy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi. 

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. 

W tym tygodniu przeżywać będziemy czwartek przed I piątkiemI piątek i I sobotę nowego miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek od godziny 15.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o uświęcenie duchowieństwa. Msza św. młodzieżowa w I piątek o godzinie 19.00 do udziału w której zapraszamy bierzmowańców, ale także młodzież szkół ponadgimnazjalnych i młodzież pracującą. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii.

W sobotę 2 grudnia, w przeddzień adwentu, w naszej Bazylice odbędzie się Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich. Początek o godziny 11.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.  

Już za tydzień rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie każdej mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.  

 Od I Niedzieli Adwentu czyli od 3 grudnia, w naszej parafii rozpoczynamy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin. Program odwiedzin kolędowych zamieszczony jest w „Pani Uśmiechniętej”, na stronie internetowej parafii i w gablotce. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę o godziny 10.00, w tygodniu o godzinie 15.00.    Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!

Od środy 6 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

Przychylając się do sugestii parafian, informujemy, iż od nowego roku nabożeństwa: w I czwartek o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w I sobotę do Serca Maryi  i w III piątek do Miłosierdzia Bożego, będą odprawiane po Mszy św. o godzinie 8.00, a nie jak dotychczas po pierwszej Mszy św.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Bóg zapłać!