• Post author:

█ Dziś Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, dzień modlitw o świętość rodzin. Msze św. są dzisiaj sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

█ Jutro 1 stycznia, NOWY  ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Odmawiając dzisiaj publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 15.15 odprawimy Noworoczne Nieszpory Kolędowe. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

█ Zakończyliśmy rok 2023 bogaty w wydarzenia i przeżycia oraz w udane przedsięwzięcia. Przyniósł wiele dobra. To czas radosnego przeżywania Jubileuszu 300-lecia obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie i jego zakończenia, które zgromadziło wielkie rzesze pielgrzymów. Nie ukrywajmy, był to także rok zaskakujących i trudnych wydarzeń, utraty bliskich, czas choroby i nieszczęść w wymiarze osobistym i globalnym. Za wszystko jednak dziękujemy Bogu. Miniony czas to pouczająca lekcja. Obyśmy bogatsi w przeżyte doświadczenia, stawali się mądrzejsi i przez to zbliżyli się do Boga, czego z całego serca życzymy Wam, Drodzy Parafianie i Goście w nowym 2024 roku.

█ Zapraszamy do udziału w tzw. Mszach św. „kolędowych” sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2024.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W czwartek o godzinie 16.30 pierwsza w nowym roku Msza św. szkolna dla dzieci.

█ W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta na potrzeby misji. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będzie można zabrać do domu. Na drzwiach piszemy C+M+B 2024 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie. W związku z ta uroczystością, pragniemy zaprosić wszystkich, szczególnie rodziców z dziećmi na Mszę św. o godzinie 12.00. Po Mszy św. dzieci – „kolędnicy misyjni”, którzy odwiedzili w minionych dniach nasze domy, zaproszą nas do „Małego Orszaku Trzech Króli” i wspólnego kolędowania na rzecz dzieci w Kolumbii. Zebrane ofiary z kolędowania na ten szczytny cel, zostaną przekazane do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Przyjdźmy przebrani w stroje kolędników i w kolorowe radosne stroje symbolizujące kontynenty świata, niech nie zabraknie koron na naszych głowach. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność za przygotowanie i przeprowadzenie kolędowania dzieci, szczególnie Państwu Korzonek, s. Apolloni, animatorkom i Dzieciom Maryi i nie tylko. To pierwsza taka akcja, być może wejdzie na stałe w nasz kalendarz.

█ Za tydzień w niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ Wraca popołudniowy dyżur konfesjonału.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tygodniu stałego porządku czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00

█ W czwartek, 11 stycznia, nasza Parafia organizuje wyjazd na JASEŁKA do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 65 zł. Zapisy w zakrystii.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!