• Post author:

Dziś obchodzimy KIERMASZ, czyli Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy duszpasterzy, którzy tu kiedyś posługiwali.

O godzinie 15.15 udamy się z procesją na cmentarz, aby modlić się za naszych zmarłych krewnych, zmarłych parafian. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

W poniedziałek o godzinie 19.00 druga część nauk przedślubnych dla narzeczonych w Domu Parafialnym.

We wtorek imieniny obchodzi Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten rok.

Już od przyszłej niedzieli rozpoczniemy miesiąc październik, miesiąc Różańca św. W każdą niedzielę spotykamy się o godzinie 20.30 na Apelu Maryjnym. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Ks. prof. Jerzy Szymik i Chór Kameralny Lege Artis z Pszowa zapraszają w piątek 6 października 2017 r. o godz. 20.00 do naszej Bazyliki. W programie czytanie wierszy i prapremiera najnowszego tomu Ks. Poety (pt. „Dobre wino”) oraz tomu „25 niezapomnianych wierszy ks. Szymika w wyborze czytelników”). Wszystko to w znakomitej oprawie muzycznej Lege Artis. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian!

W sobotę 7 października będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Różańcowej i tradycyjnie pragniemy udać się na pielgrzymkę członków Żywego Różańca do katowickiej katedry. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na wyjazd przyjmuje pani Weronika Juraszek.

Dziś kolekta na  zapłacenie za energię elektryczną. Za  tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać!