• Post author:

█ Dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W sobotę 12 sierpnia (dlatego, że 13 sierpnia przypada w niedzielę),

tak jak w poprzednie lata, pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej indywidualnie. O godzinie 11.30 różaniec fatimski, a o godzinie 12.00 Msza św. celebrowana w intencji naszej parafii.

█ W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej z Kokotka, który wygłosi do nas Słowo Boże, a przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na działające tam prężnie Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Jak co roku parafia nasza organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. W tym roku wyjazd nastąpi w niedzielę 20. sierpnia o godzinie 7.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę środków czystości i artykułów szkolnych dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Wszystkim życzymy  dobrego i udanego wypoczynku.

█ Dziś kolekta na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!