• Post author:

█ Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Bożego. W czasie każdej Mszy św. święcimy świece gromniczne. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania zakonne, a także za wspólnotę naszych Sióstr Boromeuszek. Tę intencję włączamy w codzienny różaniec, który odmawiamy w tygodniu przed każdą Mszą św. o godzinie 8.00. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na ostatnie kolędowanie i pożegnanie ze stajenką, przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowe.

█ W poniedziałek 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego.

█ W środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy chleb i wodę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi s. Agata ze wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Msza św. w jej intencji o godzinie 6.30.

█ Zapraszamy i przypominamy o Mszy św. szkolnej, w każdy czwartek o godzinie 16.30. W najbliższy czwartek w czasie Mszy św. poświecimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek nowego miesiąca. Dzieci mają swoją Spowiedź św. w czwartek od godziny 15.30. Msza św. młodzieżowa o godzinie 19.00, od godziny 17.30 okazja do Spowiedzi św. Po Mszy św. spotkanie dla bierzmowańców, w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.  

█ Naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 8 lutego. Zgłoszenia podopiecznych do czwartku w zakrystii.  

█ W przyszłą niedzielę 9 lutego swoje imieniny obchodzi s. przełożona Apollonia, ze wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Msza św. w jej intencji w sobotę 8 lutego o godzinie 6.30.

█ 12 lutego od godz. 13.00 w przychodni „Na Lamżowcu” odbędą się badania USG. Bliższe informacje w przychodni.

█ Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.