• Post author:

█ Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego, dlatego w czasie każdej Mszy św. uroczyście odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

█ Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ Od poniedziałku dzieci i młodzież rozpoczynają swoje dwutygodniowe ferie zimowe. Życzymy dobrego wypoczynku. Z racji ferii w tygodniowym porządku nabożeństw nie ma Mszy św. o godzinie 6.30.

█ Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

█ Informujemy, iż w czasie ferii zimowych, Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w pierwszym tygodniu ferii /13 – 17. 01 /, w drugim tygodniu będzie nieczynna.

█ W czwartek 16.01 o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej Betesda. Serdecznie zapraszamy!

█ Burmistrz Miasta Pszowa informuje, że w związku z organizacją XXII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów, w niedzielę 26 stycznia br. w godzinach od 11.00 do 14.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na trasie biegu ulicami: Łanową, Cisową i Lubomską.

█ Od poniedziałku 27 stycznia można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2021 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św.

█ Zainteresowanych kandydatów do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego odsyłamy na stronę internetową naszej parafii, gdzie umieszczono ważne informacje dotyczące nauk przedślubnych, dni skupienia oraz poradni życia dla narzeczonych na rok 2020.

█ Ks. prof. Jerzy Szymik oraz pszowski Chór Kameralny Lege Artis z towarzyszeniem prof. Michała Korzistki zapraszają na spotkanie autorskie oraz koncert kolęd. Wydarzeniu towarzyszy promocja książki („Prawda i mądrość. Przewodnik po teologii Benedykta XVI”) i płyty („Święta noc”).Miejski Ośrodek Kultury – 19 stycznia 2020 r., g. 19.15. Wstęp wolny.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na remont figur znajdujących się przed Bazyliką. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, min. Radio Em. Bóg zapłać!