• Post author:

█ Dziś obchodzimy KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Pragniemy podziękować Bogu za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz. Zalecki za zmarłych można składać do skarbony przed zakrystią.

█ We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ W czwartek po raz kolejny odbędzie się akcja modlitewna „Koronka na ulicach miasta”. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy o godzinie 15.00 pod krzyż na cmentarzu, na Pszowskich Dołach i na Osiedlu Grunwaldzkim.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci.

█ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w tygodniu o godzinie 7.30/prowadzą poszczególne Róże Różańcowe/ i o godzinie 17.15 /prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne/, zaś w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom zostanie podany później. Na nabożeństwa przychodźmy całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Módlmy się na różańcu za Kościół, o uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i o 8.00, oraz popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna według stałego porządku w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 14 października w katedrze w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Chcemy udać się tam autokarem. Wyjazd godzina 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 35 zł. Serdecznie zapraszamy.

█ W kiosku i zakrystii jest do nabycia trzecia już nowa publikacja z okazji Jubileuszu. Tym razem polecamy „HOMILIE PSZOWSKIE”, zebrane i opracowane przez p. Marka Kolorza. Książka zawiera 30 homilii odpustowych z lat 1995-2023, okraszonych stosownymi komentarzami i historycznymi zdjęciami. Warto tę książkę mieć w swoich zbiorach jako pamiątkę i żywą historię naszego sanktuarium. Cena 35 zł.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka pieniężna jako pomoc i solidarność z ofiarami kataklizmu w Afryce Północnej. Za tydzień kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać!