• Post author:

█ Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnijmy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W środę 30 września o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek pierwsza katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30/ prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.15 / prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne /, w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”. Proszę się z nim zapoznać. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Intencja modlitewna, która niechaj nam towarzyszy w czasie odmawiania różańca,  to uświęcenie naszych rodzin i całej parafii.

█ W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę nowego miesiąca.  W I czwartek od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu połączymy z modlitwą o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa. W I piątek miesiąca na godzinę 19.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Rozesłania, która otworzy nowy rok formacyjny. W ten sposób chcemy w jedności podjąć czas pracy, posługi i świadectwa.  Do udziału zapraszamy wszystkie wspólnoty podejmujące formację w naszej parafii. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza wobec kandydatów do sakramentu Bierzmowania klas VII oraz VIII. W tym dniu  kandydaci przychodzą sami. Podczas celebracji otrzymają deklarację chęci trwania w drodze formacji do Sakramentu Bierzmowania. Po zakończeniu celebracji uczniowie klas VIII pozostaną w Kościele, by poznać swoich animatorów. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży, a zwłaszcza uczniów kl. VII, VIII. W I sobotę miesiąca odwiedzimy naszych seniorów i chorych w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii do czwartku.

█ W sobotę 3 października swoje urodziny obchodzi Ks. Proboszcz Senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ Dziś kolekta na opał, a za tydzień na Świętopietrze czyli na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać!

█ Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 1 października w godzinach od 8.00 do 10.30 na parkingu na probostwie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.