• Post author:

PIĄTEK (8 WRZEŚNIA)

█ To uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc sam dzień patronalny naszej parafii i kościoła.

█ Msze będą sprawowane tylko o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Kolekt w tym dniu będzie przeznaczona na organizację tegorocznego odpustu.

█ Intencje mszalne, które były planowane na godzinę 16.30 i 18.00 będą odprawione w innym terminie.

█ Nie będzie Mszy popołudniowej i wieczornej ze względu na wieczorny koncert w tym dniu.

█ O godzinie 18.00 zapraszamy na niezwykły premierowy koncert w bazylice: „ORATORIUM PSZOWSKIE”. Dzieło –  rozpisane na orkiestrę, chór i solistów – zostało specjalnie skomponowane na zakończenie naszego Jubileuszu. Szczegóły na temat autorów i wykonawców znajdują się na plakacie. Zapraszamy parafian i gości na to wydarzenie, liczymy na ogromne zainteresowanie i uczestnictwo w tym historycznym wydarzeniu.

█ Osoby starsze i schorowane będą mogły wysłuchać koncertu za pomocą kanału parafialnego na serwisie YouTube. Zapewniamy tam profesjonalną transmisję telewizyjną z tego wydarzenia.

 

SOBOTA (9 WRZEŚNIA)

█ W godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Podopiecznych jak zawsze zgłaszamy w zakrystii  do czwartku.

█ O godzinie 18.00 sprzed kapliczki w Kokoszycach (przy domu na ulicy Pszowskiej 243) wyruszy do pszowskiej bazyliki procesja z obrazem Pani Uśmiechniętej. Nastąpi tam symboliczne przekazanie obrazu Maryjnego oraz hołd Maryi składany przez poszczególne stany. To nabożeństwo ma być nawiązaniem do historycznego wydarzenia, jakie miało miejsce w 1723, kiedy to wodzisławscy parafianie przekazali nam w tym miejscu odremontowany przez Fryderyka Siedleckiego obraz Pani Uśmiechniętej.

█ Po przyjściu do bazyliki rozpocznie się Nabożeństwo Maryjne zakończone Apelem Jasnogórskim i koncertem pieśni maryjnych wykonywanych – jak za dawnych lat – z balkonu bazyliki.

█ W związku z procesją wyjątkowo nie odbędzie się w tym roku Droga Krzyżowa na Kalwarii Pszowskiej.

█ Mamy świadomość trudności transportu pomiędzy pszowską bazyliką a kokoszycką kapliczką. Będzie zapewniony darmowy przejazd busikiem dowożącym wiernych do Kokoszyc. Aby z niego skorzystać prosimy zapisać się na listę w zakrystii.

█ Zachęcamy do przystrojenia trasy procesji (ulica Pszowska): ulicy, płotów i domów.

 

NIEDZIELA (10 WRZEŚNIA)

█ Przypada wtedy liturgiczny obchód Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwany Wielkim Odpustem w Pszowie. Jest to też zakończenie Jubileuszu.

█ Msze sprawowane będą o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 (Suma Odpustowa), 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na inwestycje i remonty w parafii.

█ O godzinie 10.00 Rozpoczną się rozważania różańcowe. Rozważania i homilię będzie głosił ks. Jerzy Szymik, na Sumie Odpustowej homilię wygłosi abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

█ Po Sumie Odpustowej będzie okazja do wspólnego świętowania na farskim ogrodzie (poczęstunek i odpoczynek). Wejście od ulicy Niepodległości (przez bramę od strony Szkoły Podstawowej nr 4).

█ O godzinie 14.00 zapraszamy na Koncert Maryjny w wykonaniu pszowskiej młodzieży.

█ O godzinie 15.30 Uroczyste Nieszpory Odpustowe.

█ Spowiedź w tym dniu będzie odbywała się od godziny 10.00 w konfesjonałach na placu kościelnym (od strony ulicy Bohaterów Westerplatte).

█ Modlimy się o dobrą pogodę oraz o bezpieczeństwo dla nas samych i pielgrzymów.

█ Zakrystia w dniu odpustu będzie całkowicie wyłączona ze sprzedaży prasy i dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ Ze względu na bezpieczeństwo wiernych oraz swobodę wjazdu zabezpieczenia medycznego i wozów technicznych na uroczystości, plac kościelny będzie w niedzielę całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Prosimy nie przestawiać samowolnie barierki i nie parkować w tym dniu samochodów za kościołem. To utrudnienie będzie trwało cały dzień. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowanie się do naszej corocznej prośby.

█ Do 10 września obowiązuje dekret wydany przez Penitencjarię Apostolską mówiący, że w pszowskim kościele codziennie w czasie trwania jubileuszu można uzyskać odpust zupełny. Warunkami są: bycie w stanie łaski uświęcającej (spowiedź), przyjęcie komunii, odmówienie „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwa w intencjach papieża oraz odmówienie dowolnych wezwań do Matki Bożej.

█ Myśląc o starszych i schorowanych parafianach oraz o pielgrzymach z daleka, Suma Odpustowa będzie profesjonalnie transmitowana z ołtarza polowego na parafialnym kanale YouTube. Wejście za pomocą tego samego adresu, na jakim odbywa się stacjonarna codzienna transmisja Mszy. Prosimy jednak, aby transmisja nie zwalniała nas z uczestnictwa w Sumie Odpustowej. 300-lecie Obrazu jest wydarzeniem historycznym, bądźmy tego dnia razem, każdy z nas ma tu swoje miejsce i jest najserdeczniej zaproszony na Urodziny Matki Bożej.