• Post author:

█ Dziś liturgiczny obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Wielki Odpust Pszowski i zakończenie Jubileuszu 300-lecia Obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 (powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa), o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe. Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Jerzy Szymik. Sumie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Abp Józef Kupny , Metropolita Wrocławski. Na godzinę 14.00 na Koncert maryjny w wykonaniu naszej młodzieży, a potem na 15.30 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów. Po sumie zapraszamy na festyn odpustowy na „farskie ogrody”, gdzie będzie można się posilić, odpocząć i spotkać się w dobrym towarzystwie. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

█ W związku bezpieczeństwem podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy o zrozumienie. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ W poniedziałek 11 września o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym (za Strażą Pożarną) odbędą się nauki przedślubne dla narzeczonych.

█ We wtorek 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

█ W środę 13 września przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski.

█ W czwartek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. Z racji tego święta warto pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci.

█ W piątek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna według stałego porządku w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Od środy 20 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na rok 2024. Początek od godziny 15.00.

█ W środę 13 września zostanie kolejny raz przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt można składać w tym dniu na parkingu probostwa od godziny 9.00 do 15.00.

█ Dziś odpustowa kolekta inwestycyjna, z tydzień na zapłacenie rachunków za media (prąd i gaz). Bóg zapłać!