• Post author:

Dziś Liturgiczny Obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Witamy przybywających do nas gości i pielgrzymów. Tegoroczny Odpust przeżywamy pod hasłem „Po uśmiech i radość w Duchu świętym”. Msze św. sprawowane są o godzinie: 7.00, 9.00, o godzinie 10.00 rozważania różańcowe, powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11.00. O 14.00 Godzina Maryjna – w Bazylice Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów mieszanych „Cecilianum” z Krzyżkowic, który obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia, oraz „Bel-Canto” z Gaszowic który obchodzi jubileusz 25-lecia od założenia chóru. Gościnnie wystąpi chór mieszany „Jutrzenka” z Nakła Śląskiego. O godzinie 15.30 Nieszpory Maryjne z procesją z Obrazem do Bazyliki. Msze św. jeszcze o godzinie 16.30 i 18.00. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów. Kazania podczas tegorocznego odpustu głosi Ks. Proboszcz Kazimierz Czempiel, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

W środę, 12 września, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W tym dniu w Katedrze w Katowicach o godzinie 12.00 Święcenia Biskupie przyjmie Ks. Grzegorz Olszowski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W czwartek, 13 września, o godzinie 16.30 Msza św. w intencji osób z rocznika 1938, a więc obchodzących 8o. urodziny, a w sobotę, 15 września, o godzinie 15.00 Msza św. w intencji osób z rocznika 1948 czyli obchodzących 70. rocznicę urodzin.

W piątek, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Warto z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o porządek i ich wystrój.

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i z klasy VII i VII szkoły podstawowej zapraszamy na pierwszą Mszę św. młodzieżową z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w piątek, 14 września, o godzinie 19.00. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.

Wszystkich naszych chorych i seniorów, a więc mieszkańców: Starej Maszyny, Dołów i Osiedli, Centrum i ulic w kierunku Kokoszyc odwiedzimy w sobotę, 15 września, w godzinach porannych. Zgłoszenia, jak zawsze, w zakrystii.

W sobotę, 15 września, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W niedzielę, 16 września, o godzinie 15.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest także udział we Mszy św. Początek jak zawsze w sali Domu Parafialnego przy straży pożarnej.

Od środy,19 września, w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2019 rok.

Rozpoczął się rok szkolny, dlatego przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać.