• Post author:

█ Dziś 13. Niedziela Zwykła, a w naszej parafii liturgiczny obchód parafialnego odpustu ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. W czasie sumy odpustowej modlimy się szczególnie w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów parafii. Również razem z s. Jowitą, boromeuszką z naszej wspólnoty sióstr, dziękujemy za łaski otrzymane wżyciu zakonnym z okazji 25 rocznicy złożenia ślubów zakonnych. Nie ma dzisiaj Mszy św. o godzinie 12.00. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory odpustowe. 

█ W poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian oraz w intencji s. Irenei, boromeuszki z okazji imienin/ i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remont Katedry w Katowicach.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawimy stosowne nabożeństwa.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie w czasie wakacji, od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. od 7.30 do 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Rozpoczęliśmy czas wakacji. Msze św. w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek rano od 9.00 do 11.00. W dniach od 15 do 31 lipca kancelaria będzie nieczynna, prosimy więc, aby sprawy związane z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi załatwić jak najszybciej.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o zasadach związanych z bezpieczeństwem obowiązujących w stanie epidemicznym.

█ Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

█ Informacja z NFZ tu: od 15 czerwca br. wznowiono działalność uzdrowisk. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie sanatoryjne, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii. Uprasza się, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium do którego jest skierowanie i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6. dniu przed terminem wyjazdu. Informacja o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie zostanie przekazana telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań zostanie przekazany listownie razem ze skierowaniem.

█ Dziś odpustowa kolekta na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W dalszym ciągu ofiary na potrzeby parafii można składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać!