• Post author:

█ Dziś przeżywamy tzw. „mały odpust” ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, czyli Liturgiczny Obchód tej Uroczystości. Homilię odpustową głosi i sumie przewodniczy ks. Piotr Makosz – proboszcz parafii na Orłowcu i wicedziekan Dekanatu Pszów. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory odpustowe.

█ W tym tygodniu Przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ Rozpoczęły się wakacje, dlatego obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, rano o godzinie 8.00 i popołudniu o 18.00.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty przed poranną mszą św. i popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w terminie 1-15 lipca będzie nieczynna. Prosimy, aby wszelkie ważne spraw, a zwłaszcza związane z pogrzebem, zgłaszać telefonicznie pod numerem księdza dyżurującego: 506 651 903.

█ W tym roku od 30 lipca do 4 sierpnia wyruszy 79. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wymarsz Grupy Pszowskiej we wtorek 30 lipca po Mszy św. o godzinie 15.00. Zapisy są przyjmowane w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI.

Wspólnota Żywego Różańca informuje, że złożyła ofiarę na Msze św. w intencji chorych ze wspólnoty, które będą odprawione w miesiącach wakacyjnych, przez księży przebywających na urlopie.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś odpustowa kolekta parafialna, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem, jak to było zapowiedziane, zbiórka charytatywna jako pomoc solidarnościowa dla tych, którzy ucierpieli po nawałnicy, jaka przeszła nad naszym regionem. Bóg zapłać.

█ W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zwracamy się razem z Komendantem naszej Policji, z gorącą prośbą, o przestrzeganie zasad ruchu drogowego i stosowanie się do nowych znaków w obrębie ulicy Bohaterów Westerplatte, w związku z pracami przy ulicy Niepodległości. Dotyczy to przede wszystkim parkowania i poruszania się pojazdów w tym pasie ruchu.