• Post author:

█ Dziś 12. Niedziela Zwykła, a w naszej parafii przeżywamy tzw. „mały odpust” ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Homilię odpustową głosi i sumie przewodniczy nasz parafianin ks. Stanisław Reś – proboszcz-senior parafii w Katowicach-Kostuchnie. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory odpustowe.

█ Od poniedziałku 26 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W poniedziałek o godzinie 19.00 na probostwie odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

█ Kancelaria Parafialna w tym tygodniu, z racji Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła przypadającej w czwartek, będzie czynna wyjątkowo w środę 28 czerwca od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy, aby uregulować płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. jeszcze do poniedziałku 3 lipca, potem dopiero w czwartek 20 lipca i w piątek 21 lipca.

█ W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian/, o godzinie 16.00  w intencji Ks. Kazimierza Szymczyka z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, oraz o 18.00. Jubilata polecamy modlitwie wszystkich parafian. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

█ W tym tygodniu przypada I sobota nowego miesiąca.

█ Z racji wakacji letnich jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej oraz najnowsza publikacja dotycząca kultu Obrazu Pani Uśmiechniętej. Została opracowana i przygotowana przez Panią Monikę Witek. Serdecznie dziękujemy. Są także do nabycia „pszowskie zegary”, które niech odmierzają dobry czas. Te wydawane przez parafię rzeczy, niech staną się pamiątką naszego Jubileuszu w każdej rodzinie.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś odpustowa kolekta parafialna, a za tydzień na Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!