• Post author:

Dziś  UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Uroczyste Świąteczne Nieszpory. Z racji tych wspaniałych Świąt wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego i dużo bogatych duchowych przeżyć w spotkaniu ze Zmartwychwstałym.            

W Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt – Msze św. w porządku niedzielnym.

W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, aby wspólnie przeżywać radość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Również w tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc, a więc zapraszamy na nabożeństwa: I czwartkowe po mszy św. wieczornej o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa; I piątkowe i I sobotnie po mszy św. o godzinie 6.30.

W czwartek w parafii w Krzyżkowicach odbędzie tradycyjny Konwent Wielkanocny Księży Dekanatu Pszów.   Msza św. o godzinie 17.00 będzie celebrowana przez wszystkich księży dekanatu, na którą zapraszamy także naszych parafian. Ze względu na Konwent Księży w tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

W piątek 1 kwietnia na godzinę 19.00 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha św. wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami i bliskimi. To spotkanie, które ma nas przygotować na dzień przyjęcia przez naszą młodzież Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie I próba przed bierzmowaniem. Bierzmowanie będzie miało miejsce we wtorek 5 kwietnia o godzinie 18.00. Kandydatów do przyjęcia tego Sakramentu polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Przypominamy iż nauki przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbywają się w I i III sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym, a więc w dzień poprzedzający udzielanie Sakramentu Chrztu św.

Za tydzień w niedzielę 3 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a więc Koronkę, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu. Od tej niedzieli rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Również w przyszłą niedzielę będzie miało miejsce liczenie wiernych.

Duszpasterze parafii dziękują wszystkim za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego, za pomoc             w dekorowaniu i sprzątaniu świątyni, budowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, P. Monice Witek  za namalowanie i podarowanie obrazu „Ecce Homo”, s. Agacie za kompozycje kwiatowe i wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom. Dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym za przesłane życzenia drogą elektroniczną i tradycyjne kartki.

Pani Burmistrz prosi by ogłosić, iż w gablotce znajduje się informacja odnośnie składania wniosków o świadczenia rodzicielskie / Rodzina 500 + /.

Kolekta dzisiejsza, to świąteczna kolekta parafialna. W poniedziałek Wielkanocny kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Za tydzień kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Bóg zapłać!