• Post author:

█ Dziś z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji tego wspaniałego Święta, duszpasterze składają wszystkim serdeczne życzenia, aby mimo trudnego czasu, Zmartwychwstały Pan wnosił w nasze życie prawdziwą radość, pokój i nadzieję. Dobrego rodzinnego świętowania! Zarazem duszpasterze dziękują wszystkim za przesłane życzenia świąteczne i wyrazy życzliwości i duchowej łączności. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych, a potem Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.

Kancelaria Parafialna po Świętach czynna według normalnego porządku, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W przyszłą niedzielę, w 2. Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Trwajmy wraz z całym Kościołem w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

█ W związku sytuacją epidemiczną, w czasie nabożeństw w kościele może uczestniczyć tylko ograniczona liczba wiernych, 1 osoba na 20 m2. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Wchodzimy tylko bocznym wejściem przez kaplicę. Siadamy w ławkach, w miejscach oznaczonych. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, dezynfekcję, stosowny dystans, zasłanianie ust i nosa. Stanowczo prosimy, aby przyjmować Komunię  świętą wyłącznie na rękę. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

█ W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego świąteczna kolekta na potrzeby naszej parafii, a w II Dzień Świąt kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień kolekta na CARITAS naszej archidiecezji. Ponieważ trwa zagrożenie epidemiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii  składać także do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!