• Post author:

█ Dziś UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO. Z racji tego wspaniałego Święta, duszpasterze składają wszystkim serdeczne życzenia, niech Zmartwychwstały wnosi w Wasze życie prawdziwą miłość, pokój i nadzieję. Niech Wasze rodziny i Waszych bliskich obdarza obficie swoją łaską. Dobrego świętowania! Na godzinę 15.15 zapraszamy na Uroczyste Świąteczne Nieszpory

█ W Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt – Msze św. również w porządku niedzielnym. Na Mszę świętą rodziną zapraszamy na godzinę12.00.

O godzinie 15.15 – Nieszpory Świąteczne; kolekta na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

█ Najbliższy tydzień, to Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Znajdźmy czas na Mszę św. Niech to będzie przedłużenie naszego świętowania i świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana obecnego w naszej codzienności. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym i post nie obowiązuje.

█ Ze względu na Oktawę, Uroczystość Św. Wojciecha zostaje przeniesiona na wtorek 30 kwietnia.

Kancelaria Parafialna będzie czynna od środy według normalnego planu.

█ W najbliższy czwartek gościć będziemy wszystkich kapłanów naszego dekanatu w ramach Kapłańskiego Konwentu Wielkanocnego. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godzinie 18.00 celebrowaną przez tychże kapłanów. Z racji konwentu nie będzie Mszy św. szkolnej.

█ Katecheza dla rodziców kandydatów do Bierzmowania III klasy gimnazjum odbędzie się w czwartek 25.04.2019 o 19.00 w Bazylice. Na katechezę przychodzą tylko rodzice.

█ Próba dla Kandydatów do Bierzmowania III klasy Gimnazjum wraz ze świadkami odbędzie w piątek 26.04.2019 o 19.00 w Bazylice.

█ W następną niedzielę, II Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii w czasie Mszy św. o godzinie 12.00 bp Adam Wodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. W związku z tym popołudniowa Msza św. o godzinie 14.00 zostaje przesunięta na godzinę 14.30, a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godzinie 15.30.

█ Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych.

█ W Sobotę Wielkanocną w Domu Parafialnym od godziny 9.00, odbędzie się spotkanie Wielkanocne „przy wspólnym stole” dla osób ubogich, albo samotnych naszego miasta. W programie wspólna kawa, koncert, wspólne świętowanie przy stole wielkanocnym. Na godzinę 11.00 zapraszamy do Bazyliki na  Mszę św. w intencji tych osób, a także dobrodziejów, dobroczyńców, ofiarodawców i wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich parafian. Osoby, które chcą jeszcze włączyć się w to dzieło mogą to uczynić przynosząc ciasta, które powędrują na wspólny stół spotkania. Przynosić je można wieczorem w piątek oraz rano w sobotę na furtę klasztorną sióstr Boromeuszek.

█ Duszpasterze dziękują wszystkim za przesłane życzenia świąteczne i wyrazy życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie i uświetnienie Triduum Paschalnego, za oprawę muzyczną, pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu świątyni, budowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

█ Dzisiejsza kolekta, to świąteczna kolekta na cele naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień kolekta na CARITAS naszej archidiecezji. Bóg zapłać!