• Post author:

█ Dziś z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji tego wspaniałego Święta, duszpasterze składają wszystkim serdeczne życzenia, aby mimo trudnego czasu, Zmartwychwstały Pan wnosił w nasze życie pokój, prawdziwą radość i nadzieję. Dobrego rodzinnego świętowania! Zarazem duszpasterze dziękują wszystkim za przesłane życzenia świąteczne i wyrazy życzliwości i duchowej łączności. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. według porządku niedzielnego, a potem Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. O godzinie 15.15 odprawimy Uroczyste Nieszpory Świąteczne.

█ W czwartek 21 kwietnia, jak co roku, spotykają się na swoim Wielkanocnym Konwencie Księża Dekanatu. Tym razem księży z Dekanatu Pszów będzie gościła parafia św. Jerzego w Rydułtowach. Uroczysta Msza św. odprawiana zostanie o godzinie 18.00. Zapraszamy także naszych parafian. W związku z tym nie będzie Mszy świętej szkolnej.

█ W przyszłą niedzielę, w 2. Niedzielę Wielkanocną, przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Trwajmy wraz z całym Kościołem w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Przyszła niedziela, to także Dzień Dobra organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia można składać dary, produkty spożywcze i chemiczne jako pomoc uchodźcom, ale chcemy także podzielić się z podopiecznymi, dziećmi z ośrodka opiekuńczego ss. Salezjanek w Pogrzebieniu.

█ W tym tygodniu okazja do Spowiedzi św. w Bazylice od piątku według stałego planu.

Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Duszpasterze wyrażają podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, przeprowadzenie i uświetnienie Triduum Paschalnego, za wystrój i czystość świątyni, pomoc techniczną i dekoracyjną, oprawę muzyczną, całej służbie liturgicznej oraz wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach w związku z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także nowe jubileuszowe obrazki, obrazki z Modlitwą jubileuszową i Litanią do Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego świąteczna kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii, w II Dzień Świąt kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień kolekta na CARITAS naszej archidiecezji. Bóg zapłać!