• Post author:

TEKST ZARZĄDZENIA ARCYBISKUPA_2020.03.25

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU WIELKANOCNEGO

█ Dziś z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji tego wspaniałego Święta, duszpasterze składają wszystkim serdeczne życzenia, aby mimo trudnego czasu, Zmartwychwstały Pan wnosił w nasze życie prawdziwą radość, pokój i nadzieję. Dobrego rodzinnego świętowania! Zarazem duszpasterze dziękują wszystkim za przesłane życzenia świąteczne i wyrazy życzliwości i duchowej łączności.

█ Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych, a potem Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Z naszej Bazyliki transmitujemy w internecie wszystkie Msze św. i nabożeństwa. Nabożeństwa odbywają się bez udziału wiernych. Zostając w domu, złączmy się we wspólnej modlitwie. Porządek nabożeństw zamieszczamy na stronie internetowej parafii, w gablotce i w „Pani Uśmiechniętej”.

█ Kościół jest otwarty dla prywatnej adoracji wiernych w czasie, kiedy nie odbywają się nabożeństwa. W tyle kościoła jest do nabycia świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”.

█ W przyszłą niedzielę, w 2. Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Trwajmy wraz z całym Kościołem w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

█ Przypominamy, aby w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, stosować się do zarządzeń władz państwowych i kościelnych.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. Od środy Kancelaria będzie czynna w stałym porządku urzędowania. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych. Są jeszcze wolne intencje mszalne.

█ Ponieważ trwa zagrożenie epidemiologiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii (PKO BP S.A.: 16 1020 2472 0000 6302 0124 7576 lub GETIN BANK : 48 1560 1094 0000 9340 0000 7195). W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowania za złożone ofiary i zrozumienie.  Bóg zapłać!