• Post author:

Dziś  UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO.

Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Dzisiaj także dzień I Komunii św. dzieci z klas II. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie parafian.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo dziękczynne prowadzone przez dzieci I komunijne połączone z nabożeństwem majowym.

Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, II Dzień Zielonych Świątek. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. 

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.                                       W tym dniu swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu. W czwartek o 16.30 zostanie odprawiona Msza św. szkolna, dziękczynna w intencji s. Apolonii, zamówiona od dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

W przyszłą sobotę 21 maja od godziny 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnej Pszów 2016.  Zapraszamy do licznego udziału.

Za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Codziennie o godzinie 17.30 odprawiamy Nabożeństwa majowe, na które zapraszamy całe rodziny.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 i prowadzić będzie ulicami: Bohaterów Westerplatte, potem POW i  ks. Skwary do kościoła. Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta, Panie z Koła Gospodyń, strażaków.

W ostatnią niedzielę maja, 29 maja przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00. Koszt wyjazdu 25 złotych.

W dniu 18 maja o godzinie 13.00 w ambulansie podstawionym przy Domu parafialnym zostaną przeprowadzone badania diagnostyczne. Szczegóły na plakacie w gablotce.

W sobotę 21 maja od godz. 16.00 rozpocznie się rodzinny festyn organizowany przez Gimnazjum w Pszowie. Szczegóły na plakatach.

Informacje p. weterynarza odnośnie szczepienia psów znajdują się w „Pani Uśmiechniętej”

W kiosku parafialnym są do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna.  Bóg zapłać!