• Post author:

█ Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Wraz z całym Kościołem trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

█ Z racji zbliżającej się Uroczystości Zesłania Ducha św. która przypada w niedzielę 9 czerwca, w Wigilię tej Uroczystości, w sobotę, pragniemy zorganizować Parafialny Dzień Wspólnoty. Zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza grupy apostolskie działające w naszej parafii. Wszystkie informacje na plakacie.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W I czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawimy nabożeństwo o nowe powołania. Od godziny 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich dzieci, po czym Msza św. szkolna. W I piątek od 17.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży, a o godzinie 19.00 ostatnia Msza św. młodzieżowa, jako podziękowanie za przyjęty Sakrament Bierzmowania i kończący się rok szkolny i katechetyczny.

█ W czwartek 6.06 o godzinie 19:00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy biblijnej, serdecznie zapraszamy.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

█ Zespół charytatywny zaprasza na dyżury do kawiarenki w dawnym GCI za probostwem. Będzie ona czynna w każdą środę po Mszy św. o godz. 8.00 i po nowennie, do około godz. 11.00. Czekamy i zapraszamy wszystkich, którzy zechcą razem spędzić czas, porozmawiać,  może coś poczytać, podzielić się pomysłami czy swoimi umiejętnościami, a może jeszcze coś innego… Kawa, herbata, jakieś ciasteczko…

█ W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk.  Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Zapisy na rekolekcje w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

█ Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 ulicami: Pszowską, Traugutta, Kruczkowskiego, Majakowskiego i znowu Pszowską do Bazyliki.

█ 10 czerwca w poniedziałek, o godzinie 19, w salce GCI odbędzie się spotkanie podsumowujące wydarzenie jakim było wielkanocne spotkanie: „przy wspólnym stole”. Wszystkich organizatorów, wolontariuszy oraz darczyńców gorąco zapraszamy! 

█ Z racji remontu schodów na probostwie, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od 1 do 19 lipca. Prosimy, aby wszelkie sprawy związane z intencjami Mszy św. i cmentarzem, załatwić do końca czerwca.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. A przed kościołem ministranci  i młodzież oazowa przeprowadzi zbiórkę na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży naszej parafii w ramach „wakacji z Bogiem”. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać.