• Post author:

Dziś  Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.

Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA, BOŻE  CIAŁO. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30 / po której wyruszy procesja Bożego Ciała /, o 12.00 i 18.00.                 Trasa procesji prowadzić będzie ulicami: Bohaterów Westerplatte, potem POW i ks. Skwary do kościoła. Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta, Panie z Koła Gospodyń, strażaków.                             Po kwiaty dla dzieci do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.

Za tydzień przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd.  Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00.  Koszt wyjazdu 25 złotych.

W tym dniu organizowana jest przez Sekcję Turystyki Rowerowej  „ Koło”   tradycyjna rowerowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Wyjazd nastąpi o godzinie 5,40 sprzed pszowskiej bazyliki.

Również za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Brachmańskiego z Domu Rekolekcyjnego z Kokoszyc, który wygłosi Słowo Boże, zachęci do udziału w rekolekcjach zamkniętych i zbierze kolektę na potrzeby domów rekolekcyjnych działających w naszej archidiecezji.

Codziennie o godzinie 17.30 odprawiamy Nabożeństwa majowe,   a od czwartku będą połączone z Nabożeństwem Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła, na które zapraszamy całe rodziny.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.

Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół kościoła, o zostawianie śmieci w miejscach do tego wyznaczonych. Porządek to nasza wspólna sprawa.

W kiosku parafialnym są do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!