• Post author:

Dziś Uroczystość  Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. 

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy  z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 i prowadzić będzie ulicami: Pszowską i Traugutta w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1, / I ołtarz przy szkole /; potem ulicą Konopnickiej w dół / II ołtarz przy posesji nr 61 /; potem drugą przecznicą przejdziemy na ulicę Pszowską / III ołtarz  przy posesji nr 494 / i dalej ulicą Pszowską  do kościoła / IV ołtarz – przy kościele /. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30, 12.00, 14.00 i 18.00. Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta, Panie z Koła Gospodyń, strażaków. Po kwiaty dla dzieci do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.

Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesja wokół Bazyliki.

 Za tydzień w niedzielę o godz. 20.30 Apel Maryjny.                                                                     

 Odwiedziny chorych i naszych seniorów będą miały miejsce w czasie wakacji: w sobotę 29  lipca i za tydzień w sobotę 5 sierpnia.

Z racji zbliżającego się czasu wakacji pragniemy poinformować, iż Kancelaria Parafialna będzie urzędować w innym porządku niż w okresie roku szkolnego, dlatego prosimy, aby wszelkie sprawy związane z intencjami mszalnymi i cmentarzem załatwić jeszcze przed wakacjami.

Jest możliwość zamówienia Mszy św. przez naszych księży udających się na urlop. Prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.

Intencje mszalne za zmarłych będą przyjmowane po wakacjach, we wrześniu, po wcześniejszym ogłoszeniu.

W naszej gazetce prezentujemy kandydatów do Rady Parafialnej zgłoszonych przez parafian. W przyszłą niedzielę do przygotowanej urny przy ołtarzu św. Anny będzie można głosować na 5 spośród 7 zgłoszonych kandydatów.

W piątek po Bożym Ciele, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!