• Post author:

1. DZISIAJ: Nabożeństwo kolędowe o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14:00 i 18:00.
2. W TYM TYGODNIU
WTOREK – KONIEC ROKU – wspomn. św. Sylwestra I, pap.
MSZA ŚW. Z NABOŻEŃSTWEM EKSPIACYJNYM I DZIĘKCZYNNYM NA ZAKOŃCZENIE ROKU – połączona ze sprawozdaniem rocznym ks. Proboszcza – O GODZ. 16.00.
MSZA ŚW. NA POWITANIE NOWEGO ROKU O 0:10. (10 MIN PO PÓŁNOCY)
Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób, z Bogiem, pragną powitać Nowy Rok.
ŚRODA – NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIEL-KI MARYI.
W RAMACH NABOŻEŃSTWA POPOŁUDNIOWEGO O GODZ. 15:15 ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA ADORACJĘ PRZY ŻŁÓBKU I KONCERT KOLĘD W ICH WYKONANIU. Chętne Dzieci do występowania prosimy o zapisanie się na listę po Mszy św. w zakrystii.
Podczas nabożeństwa podsumujemy także tegoroczne roraty i rozlosujemy nagrody.
Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
czwartek – wspomn. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dKła,
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich Mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.30.
I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6:30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
4. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
5. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej – Nowy Rok
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek 17.15.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja – w piątek po Mszy św. o 6:30 i od 17:30.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
Dzieci Maryi – sobota o godz. 10:00
7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
II-ga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie wszystkich zatrudnionych przy parafii, łącznie z Paniami sprzątającymi bazylikę. Polecamy ją ofiarności parafian.
8. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok.
9. PLAN KOLĘDY
Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów, a na zakończenie, odwieźć ich z powrotem. Za wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.