• Post author:

1. DZISIAJ: Nabożeństwo kolędowe o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14:00 i 18:00.
2. W TYM TYGODNIU
ŚRODA – KONIEC ROKU – wspomn. św. Sylwestra I, pap.
MSZA ŚW. Z NABOŻEŃSTWEM EKSPIACYJNYM I DZIĘKCZYNNYM NA ZAKOŃCZENIE ROKU – połączona ze sprawozdaniem rocznym ks. Proboszcza – O GODZ. 16.00.
MSZA ŚW. NA POWITANIE NOWEGO ROKU O 0.10. (10 MIN PO PÓŁNOCY)
Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób, z Bogiem, pragną powitać Nowy Rok.
CZWARTEK – NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI.
W RAMACH NABOŻEŃSTWA POPOŁUDNIOWEGO ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA ADORACJĘ PRZY ŻŁÓBKU I KONCERT KOLĘD W ICH WYKONANIU. Chętne Dzieci do występowania prosimy o zapisanie się na listę po Mszy św. w zakrystii.
Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
piątek – wspomn. śww. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dKła,
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: NOWY ROK
I-szy piątek: Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich Mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.30.
I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
4. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
5. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00;
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – wypada
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – po Mszy św. o 6.30 i od 17.30.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – wypada w okresie kolędowym;
Katecheza dla dorosłych – wypada,
Ruch Światło-Życie – w piątek o godz. 18.00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. PRZYSZŁA NIEDZIELA
II-ga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie wszystkich zatrudnionych przy parafii, łącznie z Paniami sprzątającymi bazylikę. Polecamy ją ofiarności parafian.
8. PLAN KOLĘDY
Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów a na zakończenie, odwieść ich z powrotem. Serdecznie dziękujemy.
9. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby to uczynić do końca roku, by zmiany w ławkach można uwzględnić z początkiem roku. Jeżeli ktoś nie opłaci do końca roku zakładamy, że rezygnuje z ławki.