• Post author:

█ Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Pobłogosławienie gałązek palmowych nastąpi w czasie każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się w czasie Mszy św. o godzinie 10.30. Gromadzimy się  przy ołtarzu polowym. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i ostatnie Kazanie Pasyjne.

Dziś w katedrze o godzinie 14.00 odbywa się spotkanie młodzieży w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Zaproszenia Ks. Abp Wiktora Skworca na to wydarzenie wysłuchaliśmy w minioną niedzielę.

 █ W gablotce, na stronie internetowej parafii i w „Pani Uśmiechniętej” umieszczony jest plan Spowiedzi św. w Bazylice, a także plan nabożeństw związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia i Świąt. Serdecznie prosimy się z nim zapoznać.

█ Katechezy dla kandydatów do Bierzmowania, będą się odbywać w Wielki Czwartek o 17.00, w Wielki Piątek o 17.00 i w Wielką Sobotę o godzinie 18.00 w Domu parafialnym za strażą pożarną.

█ U s. Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem, oraz na zakup kwiatów.

Za tydzień NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. jak w każdą niedzielę. Na 15.15 zapraszamy na Uroczyste Świąteczne Nieszpory. W Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt. Msze św. również w porządku niedzielnym.

Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Wtorku Wielkanocnego.

█ W niedzielę 28 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, bp Adam Wodarczyk w czasie Mszy św. o godzinie 12.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. W związku z tym popołudniowa Msza św. o godzinie 14.00 zostaje przesunięta na godzinę 14.30.

█ W dalszym ciągu trwają zapisy chętnych na spotkanie Wielkanocne „przy wspólnym stole” dla osób ubogich, albo samotnych, które odbędzie się w sobotę po świętach w Domu Parafialnym. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 19.00 w salce GCI. Osoby, które chcą włączyć się w to dzieło mogą także przynosić ciasta, które powędrują na wspólny stół spotkania. Przynosić je można wieczorem 26 kwietnia oraz rano 27 kwietnia na furtę klasztorną sióstr Boromeuszek.

█ Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna / na prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym naszej Bazyliki / W czasie ceremonii kolekta na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej. W I Święto kolekta na potrzeby parafii, w II Święto kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!