• Post author:

█ Dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego. W sposób uroczysty z zapalonymi świecami odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ W czwartek o godzinie 16.30 cotygodniowa Msza św. szkolna.

█ Duszpasterze pragną wyrazić wdzięczność za przesłane życzenia i dowody pamięci z racji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy poprzez swoją pracę, zaangażowanie, poświęcenie czasu i ofiary, przyczynili się do świątecznego przystrojenia naszej Bazyliki i przeżycia liturgii tych dni. Dziękujemy budowniczym tegorocznej stajenki, siostrze Agacie i P. Markowi Kolorzowi za całościową koordynację oraz wszystkim, nie pomijając nikogo. Bóg zapłać!

█ Okazja do przystąpienia do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, rano przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30)

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tygodniu stałego porządku czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W czwartek 11. stycznia wyruszamy na JASEŁKA do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00.

█ Nasza parafia pragnie zorganizować KONCERT KOLĘD w wykonaniu dzieci i młodzieży z okazji Dnia Babci i Dziadka. Planowany termin koncertu to niedziela 21 stycznia o godzinie 15.30. Zapisy artystów chętnych do zaśpiewania kolędy potrwają do niedzieli 14. stycznia włącznie (mile widziany wspólny występ z babcią i dziadkiem). Przyjdźmy całymi rodzinami świętować i kolędować przy żłóbeczku Małego Jezusa, do naszej Pszowskiej Bazyliki.

█ Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie rejonu Pszów – Pogrzebień serdecznie zaprasza na bezalkoholowy bal karnawałowy, który odbędzie się 20. Stycznia 2024 roku w domu przyjęć Anielski Młyn w Pogrzebieniu. Szczegóły na plakacie.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać.