• Post author:

█ Dziś liturgiczny obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc Wielki Odpust Pszowski. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 / powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa / o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe. Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Janusz Wilk, biblista i rekolekcjonista w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Na godzinę 15.30 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

█ W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ W poniedziałek 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

█ Również w poniedziałek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym (za Strażą Pożarną) nauki przedślubne dla narzeczonych, a w przyszłą niedzielę od 17.00 Dzień skupienia dla narzeczonych. Najpierw spotkanie w Domu Parafialnym, a potem Msza św. o godzinie 18.00 w Bazylice.

█ We wtorek 13 września przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski.

█ W środę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. Po Mszy św. O godzinie 8.00 i nowennie do Pani Uśmiechniętej poświęcimy nowy Krzyż misyjny (drewniany), który został postawiony w miejsce starego, zniszczonego krzyża. Warto także z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o ich piękno i porządek.

█ W czwartek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. O godzinie 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

█ Młodzież naszej parafii, a wśród nich kandydaci do bierzmowania, rozpocznie swój rok formacji od Mszy św. młodzieżowej, która zostanie odprawiona w piątek 16 września, po naszym odpuście.

█ W naszym Sanktuarium w sobotę będzie miał miejsce Dzień skupienia członków Żywego Różańca w ramach tzw. „kościoła stacyjnego”. W programie Różaniec św. i Msza św. Początek godzina 11.00. Serdecznie zapraszamy.

█ Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego będziemy gościć księdza z Instytutu Gość Media, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci do korzystania z katolickich mediów.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 ( w czwartek od 15.30 do 16.30).

█ Rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy i dlatego w dalszym ciągu trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ Od środy 14 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na rok 2023. Początek od godziny 15.00.

█ Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!