• Post author:

█ Dziś obchodzimy KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych cz. II, odbędą się w poniedziałek 23 września o godzinie 19.00 w górnej sali Domu Parafialnego, za strażą pożarną.

█ W poniedziałek 23  września o godzinie 17.00 Spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS w salce GCI.

█ W środę 25 września o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci, które przystąpią w maju 2020 roku do I Spowiedzi św. i Komunii św.

█ W czwartek 26 września o godzinie 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.  

█ W czwartek swoje imieniny obchodzi Abp Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie.

█ Rodzicom i dzieciom przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w czwartek o godzinie 16.30.

█ W przyszłą niedzielę przeżyjemy niezwykłą uroczystość, Jubileusz 150 lecia przybycia ss. Boromeuszek do Pszowa. Z tej okazji o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem abp. Seniora Damiana Zimonia. Jest to okazja, aby podziękować Sistrom za ich wierną służbą przez te dziesiątki lat. Zapraszamy wszystkich parafian.

█ Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Bierzmowania podczas wizytacji biskupiej w listopadzie. Prosimy o kontakt bezpośrednio z ks. Adrianem do końca września.

█ Ks. J. Szymik i „Pszowskie Ognisko Cudownie Ocalonych” zapraszają wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież, narzeczonych i małżonków w każdym wieku na rekolekcje „O miłości”. 4-6 października 2019 r., klasztor SS. Boromeuszek i Dom Parafialny. Program w „Pani Uśmiechniętej” i do zabrania po Mszy, ze stolika, z tyłu Bazyliki.

 █ Młodzież, która chciałaby spędzać piątkowe wieczory na koleżeńskich spotkaniach, rozmowach, zabawie i wspólnej modlitwie zapraszamy na spotkania oazowe, które rozpoczynają się Eucharystią o 18.00 a następnie na spotkanie w Domu parafialnym a probostwem. 

█ Młodzież pragnie podziękować parafianom za wsparcie tegorocznych wyjazdów formacyjno-wypoczynkowych i rekolekcji.

█ Wspólnota Jezusa Miłosiernego w Chwałowicach zaprasza na Kurs: Nowe Życie organizowany w dniach 27-29.09. Kurs Nowe Życie to spotkanie z Bogiem i ludźmi, którzy dzielą się Jego doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje na plakacie i u ks. Konrada

█ Coroczna pielgrzymka członków Żywego Różańca i sympatyków odbędzie się w sobotą 12 października do Katedry w Katowicach. Zapisy w zakrystii.

█ W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać.