• Post author:

Dziś  IX Niedziela Zwykła. 

Gościmy ks. Krzysztofa Brachmańskiego z Domu Rekolekcyjnego z Kokoszyc, który wygłosi Słowo Boże, zachęci do udziału w rekolekcjach zamkniętych i zbierze kolektę na potrzeby domów rekolekcyjnych działających w naszej archidiecezji.

Dzisiaj przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym.

Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

Duszpasterze serdecznie dziękują wszystkim, którzy budowali tegoroczne ołtarze Bożego Ciała, ofiarodawcom kwiatów, wszystkim służbom porządkowym, tym którzy służyli jakąkolwiek pomocą, a także ubogacili liturgię. Bóg zapłać!

Przez całą Oktawę Bożego Ciała / do czwartku włącznie /o godzinie 17.30 odprawiamy Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Prosimy dzieci do sypania kwiatków. We wtorek zakończymy nabożeństwa majowe.

W tym tygodniu przypadają:                                                                                       

I czwartek – okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych od godziny 15.30; o godzinie 16.30 Msza św. szkolna. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.

I piątek – to zarazem Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. Od 18.00 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i o 19.00 Msza św. młodzieżowa.

I sobota – to także wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W piątek przypadają imieniny s. Klotyldy, Boromeuszki. Polecamy ją modlitwie parafian.

Z racji pierwszego tygodnia odwiedzimy naszych chorych i seniorów: w sobotę 4 czerwca – Stara Maszyna, Doły i Osiedle, a za tydzień: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30. Podopiecznych zgłaszamy do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w Domu parafialnym rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Przypominamy o naukach przed chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych, które odbywają się w I i III sobotę miesiąca o godzinie 17.00 w Domu parafialnym.

Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wokół kościoła, o zostawianie śmieci w miejscach do tego wyznaczonych. Porządek to nasza wspólna sprawa.

W kiosku parafialnym są do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać!