• Post author:

Dziś  IV Niedziela Zwykła. 

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00 wolontariusze  z hospicjum opowiedzą nam o swej służbie na rzecz terminalnie chorych i przeprowadzą zbiórkę przed kościołem na potrzeby funkcjonowania hospicjum ich, a na godzinę 15.15 zapraszają na koncert kolęd.

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, z tej racji informujemy, że Msze św. w tygodniu będą sprawowane tylko o godzinie 8.00 i 18.00, nie ma Mszy św. o godzinie 6.30.            

Kancelaria Parafialna  w czasie ferii będzie czynna:

– w pierwszym tygodniu / 29 stycznia – 3 luty / tylko w poniedziałek rano i środę  popołudniu;

–  w drugim tygodniu / 5 – 10 luty / w czwartek  popołudniu i piątek rano.

W tym tygodniu przypadają I czwartek I piątek i I sobota nowego miesiąca. W I czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo  o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.

 2 lutego, to Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji Święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświecimy świece gromniczne. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta zostanie zebrana na zakony kontemplacyjne. To także I piątek nowego miesiąca.

3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej mszy św. udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkich innych chorób. W tym dniu przypada także I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 8.00 Nabożeństwo I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Wraz z kolędą dodatkową zakończyliśmy  odwiedziny duszpasterskie rodzin. Duszpasterzy przyjęło ok. 70 % rodzin parafii. Niestety, z roku na rok rośnie liczba rodzin, które zamykają swoje drzwi przed duszpasterzem przynoszącym Boże błogosławieństwo. Jest to także wyraz rosnącej obojętności religijnej i wspólnotowej. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę i złożone z tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na remont schodów. Bóg zapłać.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!