• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedziele.

█ W środę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Bożego. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania zakonne, a także za wspólnotę naszych Sióstr Boromeuszek. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W czasie każdej Mszy św. święcimy świece gromniczne.

█ W czwartek 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego.

█ W sobotę 5 lutego obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy chleb i wodę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi s. Agata ze wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Msza św. w jej intencji o godzinie 6.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Jednocześnie przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

█ W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń i przejściem uczniów na nauczanie zdalne, aż do zimowych ferii czyli do końca lutego, nie ma Mszy św. szkolnych. W związku z tym nie będzie też poświęcenia świec dzieciom I komunijnym. Termin zostanie podany później. Przyjęte intencje zostaną odprawione o godzinie 18.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św.

█ Młodzież oazowa i Ministranci naszej parafii z powodu narastającej fali pandemii odwołują kiermasz ciast i wspólne kolędowanie, które miało się odbyć w dzisiejszą niedzielę 30 stycznia w Domu Parafialnym.

█ W środę 9 lutego od godz. 14.00 w przychodni „Na Lamżowcu” odbędą się badania USG. Bliższe informacje na plakacie i w przychodni.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.  Bóg zapłać!