• Post author:

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielny, w czasie których pożegnamy się z tegoroczną stajenką. Dzisiaj także, wspominając św. Błażeja, biskupa i męczennika, po każdej Mszy św. udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkich innych chorób. 

█ We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pobłogosławimy chleb i wodę. To także dzień imienin s. Agaty, a w sobotę 9 lutego, to dzień imienin s. przełożonej Apollonii.

█ W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci na ostatnią przed feriami Mszę św. szkolną.

█ W związku ze zbliżającymi się zimowymi feriami pragniemy poinformować, iż w czasie ferii Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00, a Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w II tygodniu ferii, tj. w terminie od 18 do 23 lutego. Prosimy więc, aby wcześniej załatwić sprawy intencji mszalnych.

█ W czasie odwiedzin kolędowych pojawiły się sugestie co do porządku na cmentarzu. Otóż pragniemy poinformować, iż tak jak w każdym miejscu użyteczności publicznej, a tym bardziej w miejscu świętym obowiązują wszystkich ogólne zasady kultury i stosowanie się do regulaminu cmentarza. O porządek dbajmy wszyscy, a nie tylko zrzucajmy odpowiedzialność na grabarzy, bo to jest najłatwiej. Po raz kolejny przypominamy, że wszelkie prace i zmiany na cmentarzu muszą mieć zgodę administratora cmentarza. Wielu także uchyla się od płatności związanych z wodą i wywozem śmieci, a pretensji – dosłownie o wszystko – mają najwięcej. Bóg zapłać za zrozumienie.

█ Dzisiejsza kolekta, przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem młodzież przeprowadzi zbiórkę na sfinansowanie wyjazdu na zimowisko organizowane przez księży wikarych dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont Kolegium Polskiego w Rzymie. Bóg zapłać!