• Post author:

Dziś IV Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

Jak to wcześniej zostało ogłoszone kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na budowę Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego „Nazaret” przy Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. To ważne dzieło polecamy także modlitwie parafian. 

Od poniedziałku 30 stycznia wraca normalny porządek odprawiania Mszy św. w tygodniu i urzędowania Kancelarii Parafialnej, za wyjątkiem czwartku, kiedy to kancelaria będzie nieczynna, ponieważ przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Od poniedziałku przyjmowane będą intencje mszalne dziękczynne na rok 2018, czyli urodzinowe, jubileusze małżeńskie. Jednocześnie przypominamy aby na co najmniej 2 tygodnie wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św.    

W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji Święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu będziemy sprawować msze św. o godzinie 7.00. 9.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświecimy gromnice, a w czasie mszy św. o godzinie 16.30 poświecimy świece dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii św. To także I czwartek nowego miesiąca. Od 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci szkolnych. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. W tym dniu kolekta zostanie zebrana na zakony kontemplacyjne.

W piątek po każdej mszy św. udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja. Dzieci wczesnokomunijne obchodzące pierwsze piątki miesiąca zapraszamy do spowiedzi w I piątek na godzinę 16.00, potem msza św. w ich intencji. Z racji I piątku spowiedź dla młodzieży od godziny 18.00 a o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Odwiedziny naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną w sobotę 4 lutego / Stara Maszyna, Doły i Osiedle / w sobotę 11  lutego / Centrum, i ulice w kierunku Kokoszyc /.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu po mszach św. pobłogosławimy chleb św. Agaty. To także dzień imienin s. Agaty, boromeuszki. Polecamy ją modlitwie parafian.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej” i „Gościa Niedzielnego”.

Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!