• Post author:

1. DZISIAJ: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.
Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 15.45 i ich mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.15 wcześniej ze względu na drogę krzyżową. W tym dniu zbierana jest ofiara, jako pomoc dla rodzin wielodzietnych.
I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
3. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
4. OKRES WIELKIEGO POSTU
OD ŚRODY POPIELCOWEJ TRWA OKRES WIELKIEGO POSTU. Jest to czas, w którym mamy się przygotować na największe wydarzenie w historii zbawienia – Triduum Paschalne – przeżycie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – na święta wielkanocne. W tym okresie Kościół będzie nam przypominał o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15,
DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 17.00
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)
ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.
5. PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30 Stara Maszyna, Doły i Osiedle. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
Panie z Zespołu Charytatywnego zapraszamy w piątek po drodze krzyżowej (rannej) na probostwo.
6. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej po Mszy św. o 8.00 i 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.
7. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
V-TA niedziela wielkiego postu. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie wszystkich zatrudnionych przy parafii, łącznie z Paniami sprzątającymi bazylikę. Polecamy ją ofiarności parafian i dziękujemy za złożoną ofiarę.
9. PASCHALIKI WIELKANOCNE
Jak co roku „Caritas” rozprowadza przed wielkanocą – świece paschaliki w cenie 6,- zł. Można je nabyć: w kiosku parafialnym w zakrystii i kancelarii. Ofiara przeznaczona jest na potrzeby biednych. Gorąco zachęcamy.
10. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
NAUKA PRZEDŚLUBNA – PIĄTEK 4 KWIETNIA O GODZ. 18.00 ORAZ SOBOTA 5 KWIETNIA O GODZ. 17.00 W DOMU PARAFIALNYM.
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 6 KWIETNIA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;
11. ZESPÓŁ CHARYTATYWNY – dzień skupienia Krzyżkowice, piętek 11 kwietnia godz. 15,45.