• Post author:

█ Dziś  IV Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy  Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodzi o. Wiesław Nowotnik, Oblat Maryi Niepokalane z Kędzierzyna Koźla, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i w „Pani Uśmiechniętej”. Prosimy się z nim zapoznać. Znajdźmy czas na spotkanie z Panem we Mszy św. i wygłoszonym do nas słowie. Serdecznie zapraszamy. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji ku pokucie i nawróceniu. Chorych naszej parafii prosimy o szczególną modlitwę w intencji rekolekcji i łączność duchową. W środę na zakończenie rekolekcji otrzymamy specjalne błogosławieństwo i możliwość zyskania odpustu. Ojciec rekolekcjonista zbierze kolektę na cele swojego zakonu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.   

█ Również  od poniedziałku do środy swoje Szkolne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będzie młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pamiętajmy w modlitwie o uczestnikach rekolekcji  i prowadzących.

█ W dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Mszy św. szkolna. Od 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich dzieci, również i tych, które obchodzą I piątki miesiąca.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św., tym bardziej, że w czasie rekolekcji parafialnych będzie więcej okazji do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W I piątek o godzinie 19.00 Msza św. na którą zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania. Od godziny 17.30 okazja do Spowiedzi św.

█ Przypominamy, że kolejne spotkanie organizacyjne dla chętnych chcących pomóc przy organizacji spotkania Wielkanocnego „przy wspólnym stole” dla osób będących w potrzebie materialnej, a także osób samotnych, odbędzie się w poniedziałek, 1 kwietnia, o godzinie 19.00 w salce GCI. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać i zapisywać.Więcej informacji na temat spotkania Wielkanocnego można znaleźć na plakatach.

█ Zapraszamy na „wieczór świadectwa” w ramach którego będzie spotkanie z panem Andrzejem Sową ” Kogutem” muzykiem, który dzieli się świadectwem nawrócenia. Szczególnie zapraszamy ludzi młodych zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania. Wydarzenie będzie miało miejsce 2 kwietnia, tj. wtorek, o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

 █ 4 kwietnia /czwartek/ odbędzie się kolejna już zbiórka elektroodpadów. Akcja ta pozwala zgromadzić środki finansowe na pomoc w realizowaniu projektów misyjnych, Szczegóły na plakacie i ulotkach w tyle kościoła. Zużyty sprzęt można składać za probostwem w czwartek, od godziny 9.00.

█ W sobotę o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Jerzego Szymika  z okazji 66. rocznicy urodzin i 40. rocznicy kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy.

█ W piątek, 12 kwietnia, o godzinie 19.00, na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

█ Naszych chorych i seniorów z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę, 13 kwietnia, w godzinach porannych. Zgłoszenia – jak zawsze – w zakrystii.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać!